UZMANLARIMIZ

Uzmanlarımız / Uzman Psikolog Naciye TOKAÇ ( Aile ve Çift Terapisti / EMDR Practitioner)
 • Uzman Psikolog Naciye TOKAÇ ( Aile ve Çift Terapisti / EMDR Practitioner)

  Uzman Psikolog Naciye TOKAÇ ( Aile ve Çift Terapisti / EMDR Practitioner)

  1981 doğumlu olan Naciye TOKAÇ, 2004 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında Haliç Üniversitesi Uygulamalı Genel Psikoloji Yüksek Lisans programından uzmanlık derecesini aldı.

   

  Üniversitede okuduğu süre içerisinde tutkunu olduğu psikoloji mesleğinde çalışmalarına başladı. Çalışması oldukça zor olan ve yoğun emek isteyen akademik araştırmalarına da bu dönemde başladı. Aynı zamanda psikolojinin çeşitli alanlarını içeren alan dersleri kapsamında stajlarına da başlamıştır. İlk stajına 70.Yıl Fizik Tedavi Hastanesi’nin kreşinde çocuklarla çalışarak başlayan TOKAÇ ardından Adli Tıp Kurumu’nda devam etti. Özellikle Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi stajlarında Psikoz ve Nevroz Kliniklerinde farklı psikopatolojileri gözlemleme ve çalışma şansı yakalamıştır.

   

  2004 yılında mezuniyetinin ardından profesyonel çalışma hayatına başlayan TOKAÇ önce engelli çocukların eğitimiyle ilgilendi. Çocuklarla çalışmaları aile ve çift terapilerine yönelmesini sağladı.

   

  Psikoloji mesleğinin ve psikoterapi yürütmenin sorumluluğunun ağırlığı çeşitli alanlarda eğitim ve süpervizyonlar almasını sağladı. 

   

  Çalışma yaşamına Bağcılar Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi ve ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü’nde "Özürlünün Toplum içinde Rehabilitasyonu" projesinde özürlü bireylerin aileleri ile devam etti.

   

  Büyük bir heyecanla açılışına katkıda bulunduğu Rehabilitasyon Merkezinin 2 yıl süreyle Eğitim Koordinatörlüğünü yürütmesinin ardından kültür cenneti Nevşehir’e giderek, Özel Kapadokya Hastanesi’nde psikoterapilerine devam etti. Bu deneyimin ardından özlemini yaşadığı İstanbul’a dönerek Özel Duygu Hastanesi’nde çalışmaya devam eden TOKAÇ aynı zamanda farklı danışmanlık merkezlerinde çalışmalarını sürdürdü.

   

  Farklı zamanlarda çeşitli Televizyon ve Radyo programlarına katılan TOKAÇ Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Aile içi iletişim, Stresle başa çıkma yöntemleri, Zaman yönetimi, Çocuk gelişimi ve eğitim yöntemleri, Sınav kaygısı, Öfke ve öfke kontrolü, Etkili iletişim kurma ve Empati gibi farklı konularda seminerler vermektedir.

   

  2011 yılından itibaren Özel Yedikule Psikiyatri Merkezi’nde görevine devam eden TOKAÇ Bilişsel Davranışçı Terapi, Analitik yönelimli psikoterapiler, Transaksiyonel analiz ve EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Yöntemi) yönelimli bireysel psikoterapi ve Gotmann Çift Terapisi yönelimli çift terapilerine devam etmektedir.

   

  Akademik Aktiviteleri ve Sunumları

  ●“Kendini Kurgulama Düzeyinin Cinsiyet’e Göre Değişimi” Konulu Araştırmamın Bildiri Sunumu, Uludağ Üniversitesi, 9. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi: Bireyden Topluma Duyarlılık Bursa (2004)


  ●“Akran Zorbalığının Yaş’a Göre Değişimi” Konulu Araştırmamın Bildiri Sunumu, Ankara Üniversitesi, 8. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi: Psikoloji Ve Sanat; Ankara (2003)


  ●“Ortaöğretim Öğrencilerinin Algıladıkları Anne Baba Tutumları İle Benlik Tasarımları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” Konulu Araştırma (2002)


  Aldığı Eğitim ve Seminerler

  The Gottman Institute ve Psikoloji İstanbul birlikteliğiyle gerçekleştirilen Gotmann Çift Terapisi Eğitim Sertifikası (2012)


  ● Davranış Bilimleri Enstitüsü EMDR Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Yöntemiyle Psikoterapi Sertifikası Eğitim Programı (2009)


  ● Türk Psikologlar Derneği Sağlık Psikolojisi Sertifikası Eğitim Programı (2007)


  ● Türk Psikologlar Derneği Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikası Eğitim Programı (2008)


  ● Türk Psikologlar Derneği WISC-R Zeka Testi Eğitim Sertifikası (2006)


  ● Psikolojik Testler Derneği Tarafından Düzenlenen CAT (Çocuklar İçin Algı Testi) ve Louisa-Duss Psikanalitik Öyküler Testi Sertifika Eğitimi (2006)

  ● Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen Rorschach Projektif Kişilik Testi Eğitim Sertifikası


  ● Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen TAT (Tematik Algı Testi) Eğitim Sertifikası


  ● Hiperaktivite Ve Dikkat Dağınıklığı Derneği Tarafından Düzenlenen Hiperaktivite Ve Dikkat Dağınıklığı Eğitim Semineri (2004)


  ● Türk Psikologlar Derneği Tarafından Düzenlenen Zihinsel Engelli Çocuklar Ve Eğitim Yöntemleri Konulu Eğitim Programı (2004)


  ● Türk Psikologlar Derneği Tarafından Düzenlenen Transaksiyonel Analiz Konulu Eğitim Programı (2004)


  ● Türk Psikologlar Derneği Tarafından Düzenlenen Aile Psikolojisi Konulu Eğitim Programı (2003)


  ● Türk Psikologlar Derneği Tarafından Düzenlenen Çocuk Psikolojisi Ve Etkin Terapiler Konulu Eğitim Programı (2003)